.

Prosinec 2015

Když chci znovu začít hledat

13. prosince 2015 v 17:39 | Nika Caesaris |  Úvahy
Článek na téma "Hledání sama sebe".

Dlouho jsem takový článek nenapsala. Naposledy před rokem a půl jsem si stěžovala, jak je všechno na nic. To tentokrát dělat nechci. Ale zrovna o tomto víkendu jsem měla s kamarádkou docela dlouhý a poměrně hluboký rozhovor na téma "Hledání sama sebe." A tak mi Téma týdne přišlo do rány takovým způsobem, že tenhle článek nemůžu nenapsat.

Moje pochybnosti o tom, jestli opravdu dělám to, co je pro mě nejlepší, přichází zejména ve slabých chvilkách. V těch silných jsem totiž mistr v "namlouvání si" a sugesci dobrých pocitů z věcí, které by mi přirozeně dobrý pocit nepřinášely. Ve snaze stát se životním optimistou jsem se naučila na všechno hledět z té lepší stránky, ale občas to prostě už nejde a musí to všechno ven. V té chvíli život, o kterém tak často vykládám, jaký je skvělý a jak bych ho neměnila, nemá žádný smysl.

Uvědomila jsem si, že veškeré mé problémy a tápání možná pramení z toho, že vcelku netuším, čím a kým jsem. Vždycky jsem měla tolik různých koníčků, zájmů, nikdy jsem se nedokázala primárně soustředit pouze na pár věcí, ve kterých bych se našla. Protože jsem se našla ve všem a zároveň v ničem. Pak jsem dělala všechno a zároveň nic. A do dneška nic neumím pořádně. Tímhle způsobem jsem zahodila věci, na které mám nejspíš přirozený talent, a místo toho se začala věnovat věcem, které mi vůbec nejdou.

50 (od)stínů Caesaris před pondělními testy

6. prosince 2015 v 19:37 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Všichni známe ten stres, když nás čeká v jeden den víc testů, ale ještě v neděli se ani na jeden necítíme tak úplně připraveni. V tomto článku trošku poodhalím své pocity, když se octnu v takové situaci.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015