.

Malá Jaruna se balí už po šesté aneb Masters 2015 jsou tu!!

7. července 2015 v 2:21 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Takže, přátelé, letos jsem to trochu podcenila. Že odjíždím do hlavního města slivovice už tuhle středu, jsem si uvědomila teprve před několika hodinami. Nějak jsem totiž žila v představě, že jedu až příští týden. Hodilo by se mi to víc, jelikož tenhle týden mám fakt nesnesitelnou alergickou rýmu, bolí mě v krku a v práci nestíháme. Ale nic z toho mi nezabrání odjet na jedinou dovolenou, kterou si můžu letos dopřát.

Nějak jsem se ani nestihla těšit. Sice jsem zkoušky udělala už zkraje června (o tom musím ještě napsat), ale měla jsem nějak spoustu jiných věcí na přemýšlení. Teď se pokouším zorientovat na úderný metal, který mě bude brzy hladit po dušičce celé čtyři dny!

Moje naprosto dokonalá krosna, na kterou jsem pěla ódy minulý rok, se naprosto osvědčila. Ale když jsem ji letos vytáhla, tak mě dost vyděsila. Otevřela jsem v ní a byly tam fusekle. To bylo hodně nebezpečný! Ale pak jsem zjistila, že jsou čisté, takže nebezpečí bylo zažehnáno.Další skvělá věc, kterou jsem v krosně našla, byl přívěšek netopýra, o kterém jsem byla přesvědčená, že jsem ho ztratila. A jelikož to byl můj nejoblíbenější přívěšek, tak si nedovedete představit, jak mě to potěšilo. Krom toho jsem tam našla ještě lžíci, tu jsem tam rovnou nechala.

Letos jsem rozhodnutá s sebou netahat zbytečně moc oblečení. Minulý rok jsem toho táhla tuny. Na jednu stranu mám spoustu krásného stylového oblečení, které teď nosit nemůžu (přítel to nezkousne), ale čím lehčí ta krosna bude, tím líp se mi bude špacírovat přes celé Vizovice do kempu. Navíc tento rok s sebou táhnu stan, což je další zátěž navíc. A proto jsem znovu nucena přepracovat seznam věcí ke sbalení.

Jsou tu věci zcela nutné, jako je lístek, peněženka, lžíce, repelent a sonický šroubovák. A pár dalších věcí. Koneckonců jdou lehce vysledovat z mých předchozích pěti seznamů, protože se na všech opakují.

Pak jsou tu věci nově nutné. Nechápu, jak jsem mohla celé roky ignorovat prášky na průjem, i když jsem se z toho totálně supermastného jídla v areálu už dvakrát málem po... To nebudu radši rozebírat. Nově s sebou kvůli své rozjeté atopii navíc beru miliardu mastiček, které se musí uchovávat v chladnu. Never mind, budou to muset přežít. A já taky. Navíc prášky na alergii, kapky do nosu a gel na opary. Takže to, co bylo dřív taštička na kosmetiku, se změní na lékárničku. To jsem zestárla nějak moc rychle. A za to může ŠKOLA!

A ještě jedna velmi dobrá zpráva. Bolí mě zub. Jo! Ještě včera nebolel, a už vůbec nebolel, když jsem minulý týden byla u zubaře a on by mi ho tedy teoreticky i prakticky mohl spravit. Chmm! Do lékárničky asi dám i nějaký ten Panadol, Ibalgin, Brufen a Morfium! A můžu si na stan pověsit bílou vlajku s červeným křížem a nazvat ho Sanatoriem!

Pak jsou tu věci, které jsou vyloženě nežádoucí! A to jsou věci, které vyžadují nadmíru velkou opatrnost. Jako například můj Nikůnek. Ale ty fotky, ty by s tím novým Tamronem byly... Kušuj! Nebudeš to přece s sebou vláčet. Ale já chci hezké fotečky z pódia i z okolí! Budeš si je muset udělat kompaktíkem. Ale ten nemá ohnisko 300mm a to rozlišení a vůbec... PROSTĚ NE, ZRCADLOVKA ZŮSTANE DOMA!

A věci chtěné, ale ne zcela nutně potřebné. A tady se dostáváme k těm hadrům. Jo, bylo by fajn s sebou tahat všechna metalová trika všech možných kapel, korzet, šaty, několikery kalhoty dle stupňů děravosti a navěšeného kovu, mikiny černé, mikiny jakoby krvavé, mikiny extra teplé, několikery sukně, zdobené halenky... Ale ono to není nutný! I když jo, MoR je částečně módní přehlídka, jenže... Kdo se s tím má tahat, když jedu busem a budu to muset odvláčet přes celý Vizovice? Ne prostě, většina toho zůstane doma.

Pak jsou tu věci ryze praktické. Pláštěnka a pantofle, to je prostě lebeda, bez které to není ono. Nejen, že to není ono, ono to bez toho může být docela průšvih. Kór když jedete nalehko, jak se letos chystám já. Ale samozřejmě si beru Masterovský kelímek a polštářek. A baterku.

CHAOS!!! CHAOS!!! CHAOS!!! CHAOS!!!

Taky se vám zdá, že tyhle přípravy jsou nejzmatenější ze všech? Že já si prostě nenapsala seznam jako vždycky! Něco určitě zapomenu. A budu litovat, že jsem si nevzala víc oblečení. Budu litovat, že jsem si nevzala židličku. A nejvíc budu litovat toho, že jsem líná jet autem, protože do toho bych narvala i tu nádherně pohodlnou skládací karimatku!

Jen doufám, že nebude moc velký vedro. Jinak budu litovat i toho, že jsem vůbec na Masters jela. KECÁM! Už jsem tam zažila stejná, možná horší vedra, a stejně bych to dala znovu! Účasti na Masters se prostě nelituje!

No nic, je po čtvrt na tři ráno, mě se pomalu zmocňuje panika i přesto, že jsem brutálně utahaná z práce. Je mi vedro a 3/4 postele mi zabírá kočka. Nechápu, jak to tím malým tělíčkem dokáže. Ale i tak bych měla jít chrápat, abych, až se vyspím, mohla dokončit tyto chaotické přípravy a ve středu ráno odfrčet s fanfárami vstříc lepším zítřkům a zážitkům, na které se těším celý rok a které jsou pro mě tak důležité! Jo, upnula jsem se na metalový festival, to je další známka duševního nezdraví a špatného úsudku v ranních hodinách.
 


Komentáře

1 Anice Anice | Web | 7. července 2015 v 17:23 | Reagovat

To znám, já se zrovna balím na LakFest 2015 a musím si s sebou samozřejmě vzít 200 různých outfitů na první dvě hodiny mé účasti, a také žehličku na oblečení, vlasy, řasy a obočí xD A nezávidím ti stan, já budu bydlet v 62hvězdičkovém hostelu xD

2 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 7. července 2015 v 18:30 | Reagovat

Tak ať to všechno v pořádku zvládneš a užiješ si to :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015