.

Červenec 2015

Masters of Rock 2015

19. července 2015 v 1:05 | Nika Caesaris |  Koncerty
Takže, přátelé, v pondělí odpoledních hodinách jsem se vrátila z šestých "Mástrů", na kterých jsem byla! Co vám budu vykládat, byla jsem unavená, ulepená, smradlavá, hladová a měla jsem plný batoh oblečení, které nutně potřebovalo do pračky. Taky jsem v ruce nesla totálně mokrý stan. Určitě uznáte, že dá práci se zkulturnit a dát všechno dopořádku, když se vy i vaše věci nachází v takovém "trash" stavu. Nicméně, už se mi to podařilo, takže je nejvyšší čas na reportík!

Jak už jsem psala v chystacím článku, letos jsem Masters nepochopitelně zazdila. Můžu být ráda, že jsem to zjistila včas, jinak bych o týden později přijela do prázdných Vizovic a bylo by mi divný, že nikde nikdo není. Ale naštěstí jsem si svůj časový posun o cca 168 hodin uvědomila, takže jsem ve středu 8.7. v 09:10 hodin ve středu odjela z Jihlavy směr Vizovice. Poprvé v životě sama! Zas tolik mi to nevadilo, protože jsem plánovala až do Vizovic chrnět.

Když jsem se občas probouzela, všímala jsem si, že všechna jihomoravská městečka vypadají stejně, nebo aspoň mi to tak připadalo. Cesta utekla poměrně dost rychle a já se co nevidět ocitla ve Vizovicích na náměstí! Okamžitě mě přepadl takový blažený pocit a euforie. Dokonce jsem dokázala poradit nějaké cizokrajné návštěvnici, která se potřebovala dostat do Zlína, kudy se dostane na vlak, ale že by bylo lepší jet autobusem za deset minut. Ano, opravdu anglicky, přestože jsem ten jazyk dost zapomněla.

Jediné, co bylo letos opředeno tajemstvím, bylo místo na stanování. Volali jsme si s kamarádem, který slíbil, že pro mě přijde k mostu, tak jsem vyrazila kupředu cestou, kterou bych už došla i po slepu.

Malá Jaruna se balí už po šesté aneb Masters 2015 jsou tu!!

7. července 2015 v 2:21 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Takže, přátelé, letos jsem to trochu podcenila. Že odjíždím do hlavního města slivovice už tuhle středu, jsem si uvědomila teprve před několika hodinami. Nějak jsem totiž žila v představě, že jedu až příští týden. Hodilo by se mi to víc, jelikož tenhle týden mám fakt nesnesitelnou alergickou rýmu, bolí mě v krku a v práci nestíháme. Ale nic z toho mi nezabrání odjet na jedinou dovolenou, kterou si můžu letos dopřát.

Nějak jsem se ani nestihla těšit. Sice jsem zkoušky udělala už zkraje června (o tom musím ještě napsat), ale měla jsem nějak spoustu jiných věcí na přemýšlení. Teď se pokouším zorientovat na úderný metal, který mě bude brzy hladit po dušičce celé čtyři dny!

Moje naprosto dokonalá krosna, na kterou jsem pěla ódy minulý rok, se naprosto osvědčila. Ale když jsem ji letos vytáhla, tak mě dost vyděsila. Otevřela jsem v ní a byly tam fusekle. To bylo hodně nebezpečný! Ale pak jsem zjistila, že jsou čisté, takže nebezpečí bylo zažehnáno.

10 let téměř nepřetržitého blogování

1. července 2015 v 11:00 | Nika Caesaris |  Úvahy
Když na to koukám, ani tomu sama nemůžu uvěřit. A když se do toho začtu, tak tomu nemůžu věřit už vůbec. To jsem fakt byla tak odporně náladová, pubertální, hádavá rádoby mrcha? Eh, zajímalo by mě, jestli se kdy komu tahle image líbila. Ale asi jo, všechny mé blogy byly relativně čtené. A těch přezdívek, co jsem vystřídala, no jéje! Ale ne všechno, co jsem po sobě na blog.cz od roku 2005 zanechala, je hodno studu.

Řekla bych, že dřív jsem se na blogu uměla tak nějak víc otevřít. Byla jsem aktivnější, kreativnější,... Ale až do roku 2012 (aspoň myslím) jsem blogy striktně skrývala před svým okolím. Měla jsem v pohodě kamarády, které jsem poznala díky blogu. Ale ti ostatní, co mě poznali bez blogu, se ho nesměli domáknout. Jeden blog jsem dokonce opustila kvůli tomu, že na něj přišel spolužák (Atrum). Když mi přišli spolužáci ze základní školy na blog psaný ještě s dalšími dvěma autorkami, tak jsem po nich chtěla zrušení (jsem dneska velice šťastná, že mi to nedovolily, a dneska bych si nafackovala za to, jak jsem byla blbá).

Dneska už blog absolutně před nikým neskrývám. Nechlubila jsem se s těmi předchozími, ale dnes jsem dala dohromady přehled, kdy jsem kde psala. A zjistila jsem, že kromě několika mála vynechaných měsíců bloguji opravdu nepřetržitě už deset let.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015