.

Červen 2015

Finanční poradenství aneb Už nikdy!

30. června 2015 v 11:31 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Už to je rok, co jsem se zapletla s aktivitou jménem finanční poradenství. A protože jsem na to nedávno narazila znovu, přepadla mě touha šířit osvětu (a tomu Nikouš velmi těžko odolává). Málokdo vám totiž je schopný aspoň trochu objektivně říct pravdu o tomhle byznysu, protože buďto jsou lidé totálně na*raní, jak s nimi vyje*ali, nebo jsou to poradci s vymytými mozky, případně třetí skupina, která o tomhle ví houby. Osobně svoji zkušenost beru jako dobrou, ale víc bych do toho nikdy nešla. A neradila bych to ani nikomu jinému. Ale to předbíhám.

Jak to obvykle i neobvykle začíná? Pojďme si zahrát na schovku!

Finanční poradci, pojišťováci apod. mají mezi lidmi většinou špatnou pověst. Proto se snaží ukrývat za jiné, libozvučnější a vznešené pozice, jako jsou "finanční analytik, financial consultant specialist, financial helper" apod. Jo, cizojazyčné názvy jsou děsně cool, stejně jako vydávat se za něco, co člověk není (finanční analýza opravdu není o prodávání produktů pojišťoven). Stejně tak, když vám budou tvrdit, jaká to je úžasná položka do životopisu, je to další sprostá lež, protože finanční poradenství může dělat každý debil. Tahle položka v životopisu o vás řekne z kladných věcí maximálně to, že jste se někdy snažili něco dělat.

Tohle vám ale nikdo, kdo se vás bude snažit naverbovat, neřekne. Povím vám, co rádi slibují:

Domácí Panna cotta s ovocnou polevou

29. června 2015 v 22:51 | Nika Caesaris |  Recepty
Takže, přátelé, ačkoliv jsem člověkem neznalým způsobů debužírování na úrovni, rozhodla jsem se napsat recept na moučník-jehož-název-zní-fakt-luxusně. Ten největší vtip je v tom, že je v podstatě hrozně jednoduchý, chutná skvěle, a když ho hezky naservírujete, jste za frajera. Řeč je o panna cottě, která aspoň mně osobně připomíná ztuhlý smetanový pudink té nejvyšší jakosti.

Příprava se skládá ze dvou částí. Za prvé příprava "pudinku", za druhé příprava "něčeho k tomu", nejlepší je asi ovoce s nějakou šťávou. Měla jsem panna cottu i s flambovaným karamelizovaným banánem, jahodou,... Nechutnalo to vůbec zle. V obchodě se také dá koupit spousta ovocných příloh, najdete je u marlemád. Jinak podpalovat banány nedoporučuji. Nedoporučuji celkově podpalovat cokoliv. Když moje pánvička viděla, že se k ní blížím se sirkami, tak z toho sporáku málem utekla.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015