.

Tlustí a hubení

5. února 2015 v 19:47 | Nika Caesaris |  Úvahy
Tak jo, přátelé. Rozhodla jsem se sepsat tenhle článek, protože mě k tomu Téma týdne popíchlo. Mám tyhle slova v hlavě už roky, a varuji vás, možná budu poněkud sprostá. V poslední době mi to nějak přestává dělat potíže. Nuže, jdeme na to.

To, kolik člověk váží, měl by vážit, nebo kolik vážit nesmí, je dost ožehavé téma. Ale nepouštěla bych se do něj, kdyby se mě osobně netýkalo. Hodlám vypustit svůj názor, protože, žel bohům, pořád existují lidé, kteří si myslí, že:
 1. ...existuje ideální váha, která je aplikovatelná na všechny
 2. ...můžou říkat ostatním, co je ohledně váhy správné
 3. ...můžou někoho za váhu odsuzovat a jiné vyzvihovat
 4. ...se můžou srát ostatním do toho, jak vypadají, i když toho člověka sotva znají
 5. ...bla bla bla, dalších spoustu bullshit věcí

Část první: Hubení lidé

Ale tak jo, po pořadě. Prvně abych vás zasvětila do toho, proč si myslím, že k tomuhle mám co říct.

Je mi jednadvacet let, mám 172cm a 48kg, přičemž váha mi kolísá mezi 46 a 49. Moje máma byla vychrtlá (do dneška je), můj táta byl vždycky vychrtlý, dneska má jen pupek. Ano, genetika je svinstvo. Můžu žrát, jak chci, kdy chci, co chci. Klidně si celý týden budu celé dny dopřávat kalorické bomby, po kterých by běžný člověk neprošel dveřma. Nicméně, taková jsem byla vždycky, nikdy jsem neměla žádnou poruchu příjmu potravy, nikdy jsem s tím neměla nejmenší problém. A přesto mě někteří lidé neskutečně serou. Hned se dostanu k tomu, proč.

Přijde mi totiž, že na každým rohu číhá někdo, kdo si myslí, že sežral všechnu moudrost světa, má věšteckou kouli a zná naprosto dokonale můj zdravotní stav. Nebo si minimálně myslí, že jeho kecy někoho zajímají.
S takovými lidmi se obyčejně seznámíím, a hned po tom, co jim řeknu své jméno, poslouchám kecy typu:
 • Ty jo, jíš vůbec něco?
 • Dají ti doma vůbec najíst?
 • A zkoušela jsi s tím něco dělat?
 • No, víš, prý pomáhají ty nutriční drinky!
 • A co nějaký gainery, to jsi nezkoušela?
 • A byla jsi s tím u doktora?
 • A štítnou žlázu máš v pohodě?
Néééé, ty vole! Nežeru a vůbec mě nikdy nesralo, že vypadám, jak vypadám! A mojí doktorce a rodučům to taky zcela jistě bylo u prdele, že jo?
Lidi, vzpamatujte se!

Když někoho neznáte, tak těmahle kecama nikomu nepomůžete, akorát toho člověka dopálíte! Každej člověk chodí na preventivní prohlídky, kde ho měří a váží a sledují věc, které se říká "vývojový graf". Pokud ten graf nemá výkyvy, tak je asi jasný, že člověk netrpí žádnou poruchou přijímání potravy! To za prvé! A za druhé, každý člověk má nějaké okolí. Nějaké dlouholeté kamarády, rodinu, učitele... Vy si myslíte, že když ten člověk rapidně shodí (což právě evokuje tu poruchu příjmu potravy), tak si toho nikdo nevšimne? Ne asi, čeká se právě na vás, na cizí lidi, co všechno spasí!! Tohle mě fakt dokáže dožrat!

A teď k těm vašim "zaručeně osvědčeným" radám!
Člověk, co má nějaký problém, se ho obvykle snaží řešit. To znamená, že když mi vadí, že jsem hubená, tak hledám možnosti, jak to změnit! Oběhám si doktory, lékárny, znásilním google a udělám všechno proto, abych uspěla ve snažení! Případně se poprosím o radu někoho, kdo s tím má zkušenosti. Fakt nečekám, až mi někdo, koho se o to vůbec, ale VŮBEC neprosím, začne vykládat, co kde slyšel, nebo četl na žena.cz! Nezajímá mě to, okej? Protože jsou to většinou pitchoviny, co se píšou v časopisech pro praštěný ženský, nebo je to věc, kterou už dávno znám! Tak si to ušetřete!

Jo a v případě, kdy si ty věci sama nevyhledávám, tak mi asi nevadí, jak vypadám! Což znamená, že mě už vůbec nezajímají vaše rady a připomínky!

A to nejdůležitější:
BOJÍTE SE ŘÍCT OBÉZNÍM LIDEM, ŽE JSOU OBÉZNÍM, ALE HUBENÝM LIDEM TO TLUČETE O HLAVU BEZ VÁHÁNÍ?? CO JE TOHLE ZA ZKURVENEJ DVOJÍ METR?? VY SI MYSLÍTE, ŽE NÁM HUBENÝM TY VAŠE REJPANCE NEVADÍ? ŽE NÁM JE JEDNO, ŽE NÁS PŘEZDÍVÁTE "TYČKY, ŠPEJLE, PÁRÁTKA"??? ŽE SE NÁS NEDOTKNE, KDYŽ NÁM ŘEKNETE: ,,NA TEBE SE BOJÍM SÁHNOUT, ABY SES NEROZPADLA/NEZLOMILA VEJPUL"??? TAK TO JDĚTE DO HAJZLU, PROTOŽE NÁM TO KURVA VADÍ!! ANO, JE TO STEJNÝ, JAKO BYSTE ŘEKNI OBÉZNÍMU ČLOVĚKU: ,,TY VOLE, BEČKO SÁDLA, DĚLEJ SE SEBOU NĚCO, NEBO SI VEDLE TEBE RADŠI ANI NESTOUPNU, ABYS MĚ NEZAVALILA!" ANO, PŘESNĚ TAKHLE TO JE!! TAKŽE DRŽTE HUBY, JÁ SE DO VÁS TAKY NENAVÁŽÍM! A ŽE BYCH MOHLA, PROTOŽE KAŽDEJ MÁ NA SOBĚ NĚJAKOU VADU!

Část druhá: Tlustí lidé

Ale abych nezlůstala jen u půlky, tak teď jdu rozebrat tu druhou polovinu problematiky. Hned ze začátku bych si ráda ujasnila, že jakožto vychrtlina jsem si užila už od školky spoustu šikany a bylo to fakt tvrdý. Takže ne, já nebudu odsuzovat lidi s nadváhou. Oni si kvůli tomu taky užijí svoje. Teda až na to, že říct tlustýmu člověku, že je tlustej, se považuje za bezcitné, skoro až smrtelný hřích, zatímco říkat vychrtlýmu, že je hubenej, je "osvěta". Ale na to už jsem si zanadávala výš. Teď tu rozeberu jednu písničku, jejíž melodie se mi dost líbí, ale text mě nadzvedl ze židle.

Jo, přesně tohle mám na mysli. Tuhle holku, která svojí písničkou v podstatě říká, že bejt při těle je naprosto v pohodě, zatímco o hubený holky nikdo ani nezakopne, protože je není za co chytit. Oh my got! Jako really? Fakt? Zatraceně, není v pořádku bejt tlustej, stejně jako není v pořádku bejt vychrtlej! Jo a nezkoušejte mi tu podsouv\at nějaký "hlubší význam" této písničky, o tom už jsem si dost přečetla v komentářích na youtube. A pořád mi to přijde jen jako omlouvání oplácaných holek, co jsou líný se sebou něco dělat. Opět, aby nedošlo k nedorozumění, musím říct, že si uvědomuji, že stejně jako jsou hubení lidé, co nemůžou přibrat, tak jsou i silnější lidé, co nemůžou zhubnout, případně jim to jde fakt těžko. Ale kurva, takových lidí je minimum! Většina jsou naopak lidi, co prostě žerou a je jim to jedno, protože trend dneska je obhajovat oplácanost a zatracovat vychrtlost. Super dvojí metr, nemyslíte? Nehledě na to, že existují lidé, co mají kila navíc, ale mají svaly! To, co mají navíc, mají pěkně pevný, a to je to, co je na křivkách sexy! Pokud si myslíte, že po někom bude slintat celý náměstí, když zaklepe pneumatikou, tak slezte z toho lustru! A pokud si myslíte, že holka s velkým, ale pěkně pevným vypracovaným zadkem, je mimo, jen protože má velkej zadek, tak z toho lustru slezte taky! Je rozdíl mezi tím mít kila navíc a k nim formu, a tím, když má člověk kila navíc a sotva leze!
Takže ne! Fakt tloušťka není obecně zdravější než hubenost. Ukažme si to na obrázku. Vsadím se, že toho kluka, co tancuje v klipu, se ten obrázek docela týká.Zároveň musím podotknout, že být jen kost a kůže je taky extrémně nezdravý. Do tohohle stádia doženou lidi právě již zmíněné nemoci a poruchy příjmu potravy, takže ano, v drtivé většině jsou ti lidé zralí na špitál a bývá to i o dost vážnější. Ale těhle lidí bude na světě poněkud míň než těch z druhé strany extrémně obézních, o to se v pohodě stará Amerika.

Argument, že je pěkný mít křivky, mi sem nepleťte. Já s tím naprosto souhlasím. A taky si myslím, že většina těch holek ve videu vypadá prostě normálně a zdravě, takže na co si sakra stěžujou? A ještě u toho budou rejpat do lidí, co tak nevypadají? K nasrání! A tím se vlastně dostávám k hlavní pointě článku.

Je naprosto jedno, kolik člověk váží! Je hlavní, jestli se cítí zdravě a nemá kvůli váze zdravotní problémy!

Blbosti, že si o hubenou holku nikdo neopře ani kolo, nebo že oplácaný holky nikdo nechce, ať si blbouni nechají od cesty, protože každej má zatraceně jinej vkus! Někomu se líbí brunety, někomu blondýny. Někomu se líbí malý prsa, někomu velký prsa. A někomu se líbí hubený holky, jinýmu holky při těle! Takže pokud se cítíte dobře, nemá vám nikdo co diktovat, jak máte vypadat! Pokud se dobře necítíte, začněte to řešit, a nevymluvejte se na tyhle nový stereotypy, že holku musí bejt za co chytit!


Takže, dámy (i pánové), pokud se cítíte zdravě a dobře, vykašlete se na konvence a posílejte do prdele lidi, co cítí potřebu vás měnit! Teda pokud jsou to rodiče nebo přátelé, tak jim to spíš nějak slušně vysvětlete.


Na konec bych ráda dodala, že jsem tímhle článkem nechtěla poškodit ani hubené, ani oplácané lidi.
Také bych ráda upozornila, že ano, cílem bylo urazit všeználky, co rýpou do ostatních! Očekávám hejty, tak jen do toho!
Buďte sami sebou a neblbněte s nízkým sebevědomím, protože dokonalý není nikdo, a už vůbec ne ti, co vás soudí!
Pac a pusu
Nika

p.s.: Pokud mi někdo napíše do komentářů, že tu obhajuju chodící kostry potažené kůží, tak ho sežeru zaživa, protože tohle opravdu neobhajuju a nikdy obhajovat nebudu, ti lidé by se měli léčit.
 


Komentáře

1 Viktorka :') Viktorka :') | 5. února 2015 v 20:47 | Reagovat

souhlasím, taky jsem hubená a s narážkami na mou váhu jsem se rozhodně setkala...fajn článek :-)

2 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 5. února 2015 v 20:48 | Reagovat

Pravda...

3 sarushef sarushef | Web | 5. února 2015 v 22:06 | Reagovat

To je pořád dokolečka. Souhlasím s tebou.

4 Moi Keiniku Sang Moi Keiniku Sang | Web | 5. února 2015 v 22:15 | Reagovat

Kolem All about that bass je v poslední době docela horko, prej je to dokonce zplagiarizovaný... ale je to taková chytlavá děvka, že to člověk nedostane z palice :D Meghan se akorát mohla soustředit víc na obě strany a všichni by byli spokojení, ale tím, že tam odsouvá hubený lidi na vedlejší kolej a jednou nebo dvakrát zmíní, že jsou taky perfect from the bottom to the top... no... Jinak AMEN, sestro. Hubený holky to nemají jednoduchý, kulatý holky to taky nemají jednoduchý. Ani na jednu stranu nemyslí výrobci hader dostatečně, všechno aby si člověk sháněl online, pokud je velkej, nebo nakupoval v dětským, pokud je malej. A nedejodin, aby si někdo cizí dovolil okomentovat to, jak vypadám. To bych se asi neudržela a neskončilo by to hezky. 161 centimetrů a osmdesát kilo živé váhy, hrudník velikosti E. A hubená prostě nikdy nebudu, protože jse schytala geny své kulaté pramatky, nikoliv té štíhlé. But that is none of yo fuckin bussiness, people. Takže ještě jednou amen.

5 Tara Tara | 20. února 2015 v 10:32 | Reagovat

Tohle kritizování hubených a tlustých je opravdu hrozný, jak píšeš pokud se někdo cítí ve své váze zdravě a v pohodě není co řešit, samozřejmě by to neměl být nějaký extrém. Hlavně lidi by si neměli stěžovat na to, jak vypadají a přitom s tím nic nedělat.
Já osobně jsem s svou postavou vcelku spokojená, na něčem se dá ještě zapracovat, ale ok. Přitom se najdou lidi, kteří mají takové kecy, že mám hezky tučnou ruku a pod. -_- Co je špatného na 167 cm a 65 kg? :D
Ale takové řeči budou stále,lidi musejí do něčeho rejpat a dávat své chytré rady ostatním. :)
Takže s článkem sečteno podtrženo souhlasím :)

6 Káťa Káťa | 1. dubna 2015 v 21:23 | Reagovat

Skvělej článek!!! Moc se mi líbí a sama bych to lépe nevyjádřila. Naprosto se vším souhlasím, také jsem hodně hubená a nic s tím nejde dělat. Tohle byla nejlepší část článku: "Néééé, ty vole! Nežeru a vůbec mě nikdy nesralo, že vypadám, jak vypadám! A mojí doktorce a rodučům to taky zcela jistě bylo u prdele, že jo?" někdy to někomu zkusím říct a uvidíme, jak bude reagovat! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015