.

Po prvním semestru na VŠE

2. února 2015 v 1:41 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Procházela jsem si články na svém vlastním blogu a narazila jsem na článek, který pojednával o mém prvním týdnu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Když jsem si ho četla, musela jsem se usmívat, jak je spousta věcí dneska úplně jinak. Semestr je za mnou, zkouškové taky, takže je na čase to zhodnotit.


BYDLENÍ:

Z koleje jsem ze začátku byla nešťastná asi nejvíc. Připadala jsem si tam sama, nelíbilo se mi tam, bylo mi ze všeho zle. Po prvním semestru musím říct, že se můj názor radikálně otočil.
Dvě ze tří mých spolubydlících jsou naprosto perfektní. Prostě tak neuvěřitelně fajn slečny, co dokážou podržet, poradit, pomoct,... Navíc je s nimi fakt legrace, takže bych je nevyměnila za nic na světě, holky moje zlatý!
Co se výbavy a výzoru kolejí týče, tak se nic tak nezměnilo, no. Nikdo nám nevymaloval, nic neopravil... Ale se spolubydlící jsme si aspoň udělali pokoj o něco hezčí pomocí záclony, barevných závěsů, svíček, ubrusů, hezkého povlečení... Takže už to je všechno mnohem útulnější. ^_^

Podniková ekonomika pro informatiky a statistiky

To byl ale divnej předmět! Ale docela zábavný, to se nedá upřít. Nakonec mě ta látka na hodinách docela bavila, aspoň vždycky tu první hodinu. Další půlhodina (vyučování má vždy 90 minut) byla tak neskutečně dlouhá a otravná, že jsem tam sotva vydržela. Testy jsem docela potentila, ale nakonec ten předmět mám, takže to není taková hrůza. Pět kreditů v kapse, yay. :-)

Užití MS Excelu v podnikové praxi

Chachá, tohle bylo moje! Tohle fakt zatraceně bylo moje! Na to jsem se těšila z hodiny na hodinu. Nejen zajímavý předmět svojí náplní, ale i tak skvělá cvičící, že bych se do ní snad i zamilovala! Navíc jsem v tomhle předmětu zjistila, že mě to programování nakonec asi fakt bude bavit, jelikož jsem okusila možnosti Visual Basic App. No, předmět jsem ukončila s "Výbornou" v indexu a jsem na to náležitě hrdá! Jen mě mrzí, že nebude pokračování. Ale co už, Java čeká, to bude taky nářez!

Právo

Už po první hodině jsem věděla, že bude sranda. A taky že byla! Strašně mě mrzí, že tohoto přednášejícího už asi mít nikdy nebudu, protože větší borec neexistuje. Fakt, nevěřím, že po planetě chodí lepší přednášející. Nasmáli jsme se každou hodinu a i zkouška byla tak neskutečná,... Klidně bych se nechala zkoušet i půl dne, protože to byla nehorázná psina. Kdo nezažije, neuvěří. Tomu člověku by měli vystavět nejen aulu (jak navrhuje spousta jeho studentů), ale i pomník ze zlata v životní velikosti! Mimochodem, další "výborná" v indexu. :))

Matematika pro ekonomy

Jo... Jak jsem tu o matice před půl rokem básnila, tak jsem ji teď o zkouškovém posrala! Rozhodně za to nemůžu vinit cvičící ani přednášející, obě byly hrozně prima a měla jsem je moc ráda. Můžu za to vinit sebe (propočítala jsem málo příkladů, takže jsem dělala blbé numerické chyby) a možná i svého zkoušejícího (největší hrozba celé katedry matematiky, zlými historkami opředený muž, který vyhazuje drtivou většinu svých studentů, nedá ani bod za postup a definice chce nejen přesně slovo od slova, ale i podle nich počítat (rozumějte, derivace se počítají podle běžných vzorců, ale pan docent to, prosím pěkně, chce podle definice, kde se vzorec použít nesmí) a ještě je protivný. Ano, neuměla jsem to dokonale a udělala jsem chyby. Ale věřím, že chytit jiného zkoušejícího, tak bych to teoreticky dát mohla. No co už. Příští semestr se mi snad tahle smůla vyhne.

Informační a komunikační technologie

R.I.P.! Pro úspěšné dokončení tohohle předmětu jsem udělala asi všechno, co bylo v mých silách. Našrotila jsem se teorii tak, že jsem dala teoretický test na 36/40 bodů! Napsala jsem semestrálku na brutálně nudný téma, kvůli kterýmu jsem se nalítala po Praze! Nervovala jsem se! Zkoušela jsem! Ale bohužel jsem nesehnala nikoho, kdo by mě doučil praktickou část. Takže i když mám všechno krom praktické části splněno a dosáhla jsem minima, které by jinde stačilo na trojku, tak si to nejspíš budu muset zopakovat. Shit happens!

Angličtina a němčina

Jazyky sepíšu dohromady. Oboje mě nakonec docela bavilo a hlavně jsem tam potkala strašně fajn lidi. Zápočty mám, takže má obava z angličtiny byla skoro nedůvodná (přestřelila jsem úroveň při sestavování rozvrhu, takže byla celkem dost velká šance, že to neudělám). A němčina byla levou zadní.

Ostatní

Zatímco předtím se mi VŠE příčila, teď jsem docela hrdá, že tam studuji. Sice některé fakulty si snad i tu blbou pověst zaslouží, ale my jsme prostě FIS! Jediná technická fakulta školy, na které jsou hrozně fajn lidé (z nichž mám pořád nejoblíbenější Barču, se kterou jsme se potkaly první den jako jediné dvě holky na PE a od té doby to "spolu táhnem" a ještě víc fajn předměty. Ta škole je moderní a poskytuje perfektní zázemí pro studenty, takže ty pomluvy občas fakt nechápu.

Jo a ještě jedna věc. Není to tam lehký. Vůbec. Řekla bych, že to teď mám těžší než loni na VŠCHT, a to výrazně. Takže žádný "nejtěžší gympl v Praze". Ale ani tak bych se už na VŠCHT nevrátila.

Mojí skutečnou alma mater je Vysoká škola ekonomická v Praze. :-)
 


Komentáře

1 Shiori Shiori | Web | 2. února 2015 v 9:11 | Reagovat

Na mňa vysoká škola ešte len čaká (a to sa načaká poriadne :D), takže nemôžem porovnávať. Ale priznávam, že tento rok je to u nás trochu ťažšie, ale to som mohla čakať. Veď som preboha vo vyššom ročníku. :D
Za chvíľu prídu maturity (nie moje) a musím povedať, že je to asi ten najlepší čas z celého roka. Áno, nebudem to tvrdiť, keď prídem do oktávy. Lenže z môjho pohľadu máme počas maturít fakt lážo plážo, keďže väčšina profesorov behá niekde po okrese.

2 Moi Keiniku Sang Moi Keiniku Sang | Web | 2. února 2015 v 10:34 | Reagovat

Tož jsem ráda, že se to urovnalo a jsi spokojená :-D Protože neni nic horšího, než nenávidět školu, kterou studuješ, člověku to zničí léta života. Good luck do dalšího semestru! 8-)

3 Lyra Lyra | E-mail | Web | 4. února 2015 v 20:36 | Reagovat

Podle výpisu předmětů bych nikdy nemohla studovat stejný obor jako ty, ale ráda jsem si o něm početla. Jsem ráda, že jsi na škole spokojená, snad ti to vydrží. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015