.

Postavit sny znovu...

4. července 2014 v 1:42 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
... mi pravděpodobně dá zabrat. Ale je to velice zapotřebí.
Přátelé, v minulém článku jsem se vám vybrečela na rameno, jak se se mnou těch pár dní nemazlilo. Ale musím říct, že jsem našla něco, co zcela vyřešilo moji trýznivou situaci.
MAFIA PC GAME!!!
Dobře, tak tohle není tak úplně ono, ale sranda to je.

Tak trošku jsem se sesypala. Drobátko. No jo, sesypala jsem se hodně. A musím říct, že nemít za sebou tu obrovitánskou podporu, která mě podržela, tak bych se z toho asi tak rychle nedostala. Je sice pravda, že jsem pár dní nebyla schopná vylízt z postele a hodlala jsem se utápět v peřinách tak dlouho, dokud by mě odsud nevynesli v pokročilé fázi rozkladu. Ale po těch několika dnech jsem si uvědomila, že by bylo teda fajn zvednout zadek a začít se sebou něco dělat. Tak jsem to teda pořešila následovně:
  1. Uklidila a vyvětrala jsem si brloh. Aspoň částečně, jelikož nemám kam vystěhovat kufry s věcmi, které jsem si dovezla z koleje. Ten pokoj se musí zmenšovat, nebo nevím. Nebo jsem si toho za ten rok nějak moc nakoupila. Každopádně se sama k sobě nevejdu. Ale už se tu dá normálně chodit. A taky tu není smrad na padnutí.
  2. Dala jsem si další přihlášky na školy. Tentokrát ne tři, z čehož na dvě byla mizivá šance se dostat, ale na šest, z čehož bych se měla určitě dostat aspoň na čtyři, i když bych radši ty zbývající dvě. Obě se týkají VŠE v Praze, moje preferovaná je na informatiku. Ano, vím, "nejtěžší gympl v Praze"... Ale lidi, oni mají vlastní restauraci! A nejen to. Dokonce vlastní cukrárnu! A prostory jejich školy vypadají spíš jako nákupní centrum než škola. To chceš! Navíc bych mohla mít jako volitelné předměty právě ty z oboru, na který jsem se hodně chtěla dostat, ale nedostala. Takže teď to prostě vyjít musí.
  3. Našla jsem si práci. Není to žádná extra práce, ale je to částečně v oboru. Vypadá to na zajímavý nerutinní post za peníze tak akorát na nájem, cestování, stravu a pár tisícovek k dobru do prasátka. Navíc si myslím, že je to věc, která mě bude bavit a půjde mi. Nedávám tomu moc šancí, koneckonců člověk nikdy předem neví. Ale faktem je, že projdu školením, které se mi bude hodně moc hodit do života. Malým bezvýznamným plus je i praxe na mém curiculu vitae. Musím se kvůli tomu začít oblíkat ve stylu, na který jsem se dřív ráda podívala, ale jinak jsem se ho bála, protože mi přišel extrémně předražený, nepohodlný a ke mně se nehodící. Ale nakonec to není tak nejhorší. Navíc mít pár kousků hezkého společenského oblečení v business stylu není k zahození.
  4. Probrala jsem s rodiči, jak dál. Klidně a racionálně. No, co se taťky týče, stále si myslí, že nejsem schopná dodělat VŠ, jakou chci, sedím někde na lustru a nechápu realitu (jaká novinka, že realitu neberu nijak moc vážně, ale never mind, stejně to mám po něm). Mamka je pořád stejně vystrašená, každopádně o moc víc podporující než předtím. Na rozdíl od taťky si totiž všimla, že už nejsem ten neschopný a vše podceňující lajdák, co se nesnaží. Oběma rodičům ale nemůžu vyčítat lautr nic. Měli pravdu. Ve všem. A já to nesla tak špatně, protože pravda byla v tu chvíli to poslední, co jsem potřebovala slyšet. Kdyby mi to aspoň dali po lžičkách, ale já si ten sud hořkosti musela vypít pěkně na ex. Možná je to tak správně, aspoň mě to vzbudilo. Částečně. Probudit mě úplně prostě není technicky možné.
  5. Taky se stěhuji do "vlastního", za což jsem moc ráda. Konečně totiž budu moct vybalit ty kufry z kolejí, o kterých jsem se už zmínila, a zařídit havěti pořádná terárka. Taky si za první výplatu pořídím matraci, ze které mě nebudou bolet záda, na to už se moc těším. Budu si moct cvakat do počítače do dvou do rána, aniž by mi mamka s lehkým spaním chodila nadávat, ať do toho nemlátím. A taky mi nebude bábrle chodit ráno kontrolovat, jestli se umím sama oblíct nebo si udělat snídani. To bude přímo bohémský život!
  6. A za pár dní odjíždím na MAAAAASTEEEEERS OF ROOOOOOOCK!!! Ale o tom až v tradičním článku.
A to by bylo asi tak vše. Sečteno a podtrženo, vlastně se změnilo všechno a nic. Pořád se motám kolem Prahy a trvale bydlím na Jihlavsku, pořád se chystám studovat. Ale v Praze mám zodpovědnou práci, na Jihlavsku mám nové bydlení a studovat se chystám úplně něco jiného, než jsem si předtím malovala.
A teď si tak uvědomuji... Nemít rodinu a přátele, kteří mi byli v krušných časech železnou stálou jistotou, tak bych mohla říct, že mi z dřívějška nezůstalo nic.
Ale i tak...
Ave já!
 


Komentáře

1 acmannolive acmannolive | E-mail | 4. července 2014 v 6:29 | Reagovat

Lijep članak! Hvala za dijeljenje :)
http://www.friv4g.com | http://www.friv5g.com

2 Taychi Taychi | E-mail | Web | 4. července 2014 v 8:37 | Reagovat

Jsem ráda, že se to nakonec vyřešilo. A takové společenské oblečení opravdu není k zahození a já mám pocit, že k tobě se bude hodit, máš na to typ postavy obličeje a jestli ještě pořád nosíš brýle, tak to bude teprve hrozně moc cool! :3
Tím nechci říct, že bys jinak vypadala nějak jinak než cool, ale snad jsi pochopila, co jsem chtěla říct. Společenské hadry umí z člověka udělat někoho úplně jiného(třeba podomního prodavače vysavačů :D). Stačí se podívat, když vidíš chlapy a kluka, když si vezmou jednou za uherský rok oblek. Někdo úplně jiný! :D
Držím ti palce, aby se ti žilo dobře a aby to zanedlouho byl článek o tom, jak se ti daří.

3 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 4. července 2014 v 9:01 | Reagovat

Dobře ty! Keep going! Ta práce zní jako něco, co fakt nutně potřebuju, zvlášť ta část "pár tisícovek do prasátka" :-D Těším se na ten tvůj článek o MOR, sice se zase naštvu, že jsem tam nebyla, ale stejně se na to těšim 8-)

4 Eliška Eliška | E-mail | Web | 4. července 2014 v 10:36 | Reagovat

Mafia není k smíchu! :D :D. Je to strašně vážná hra! :-D. Ty ji hraješ? :-).
Dobře že jsi se odhodlala - ale stejně by jsi za chvilku byla tak vyspalá, že by jsi vylezla z postele a modlila se, aby jsi měla něco na práci :D.
Tak hodně úspěchu ve škole, a hlavně - ať tě tam vezmou, a pokud ano, užij si to "nákupní centrum"! ;) :-D.
Jo, já bych se do vlastního chtěla přestěhovat už hodně dlouho - ale asi bych nevyšla s penězi, a navíc, ještě mi není ani osmnáct :D.
Tak to už se těším, až o tom Masters of rock napíšeš článek! Já tam nikdy nebyla a ani nevím, co to je, ale myslím, že by to mělo mít něco společného s hudbou :D.
Rodina je to, co drží většinu študentů na nohou ;).

5 dobry-jmena-uz-jsou-pouzity dobry-jmena-uz-jsou-pouzity | E-mail | Web | 4. července 2014 v 11:22 | Reagovat

Bydlet ve svým, to musí bejt osvobozující! Držím palce, ať se daří :)

6 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 4. července 2014 v 13:29 | Reagovat

Z tvého předchozího článku mi bylo smutno a přemýšlela jsem, jak bych ti zvedla náladu (protože nemám ráda, když se někdo v mém okolí trápí). A o to více jsem ráda, že můžu číst tohle. :3 Protože věřím tomu, že i když je špatně, tak se vždycky všechno zase zlepší, jen je nepravidelná ta doba, jak dlouho člověk musí čekat... ^^
Ňach ňach, radost v srdci, klid v duši, úsměv na tváři a ták. :3

7 Charlie Charlie | E-mail | Web | 4. července 2014 v 15:10 | Reagovat

"Uklidila a vyvětrala jsem si brloh..." som čítal, že Uklidila a vyvětrala jsem si hrob... Merlin, pomyslel som si, to už všetci okolo mňa umierajú?
Bohémsky život závidím, kiežby aj ja som nejaký mal.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015