.

Duben 2014

Kuřecí emoce

14. dubna 2014 v 17:30 | Nika Caesaris |  Fotografie
V první řadě musím poznamenat, že název © Jay z blogu Flagrante. Když jsem to, co se chystám nyní zveřejnit zde, zveřejnila na Facebooku, tak to byl první komentář.

V druhé řadě musím říct, že se nejedná o žádný vegetariánský článek.

A v třetí řadě bych tedy uvedla, že se jedná o fotografie našich nových přírůstků. Moje drahá maminka se totiž rozhodla, že začne pěstovat slepice, králíky, kačeny a další zvěř, protože to, co už tady máme, zjevně nestačí. Ale na druhou stranu si není nač stěžovat, kudlanky vejce nesnáší, pavouci zbytky nesežerou a nahatá kočka se sice rovnou může dát na pekáč, ale z naší Elzičky by toho moc k jídlu nebylo. Navíc, kdo by mě pak budil líznutím přes frňák a v noci mi uzurpoval i tím mrňavým tělíčkem 3/4 postele? Kočky jsou ták expanivní!

A teď už k samotným fotkám.
Foceno fotoaparátem Nikon D7000
Objektiv Tamron AF 70-300mm f/4,0-5,6 Di LD Macro
Použit polarizační filtr

Fototrénink s pejsky

8. dubna 2014 v 14:43 | Nika Caesaris |  Fotografie
Zbožňuji ty krásné dny, kdy svítí sluníčko, ale zároveň není vedro na padnutí. V takovém počasí se totiž dá... co? No přece se dá chodit na dlouhé a příjemné procházky. Když máte psy, je to parádní. Když máte sestru, která má psy, je to ještě parádnější. A nejparádnější to je, když k tomu všemu máte foťák. I rozhodla jsem se, že se sestrou vyrazím na fotovenčení. Jindy sestra nebývá moc trpělivá, koho by taky bavilo pořád zastavovat, protože nějaký blázen vedle si hraje s foťáčkem. Ale tentokrát mě sama poprosila o pár fotek svých holčiček, takže to šlo moc pěkně.

Jak se učit matematiku aneb čísla jsou kámoš

7. dubna 2014 v 20:53 | Nika Caesaris |  Studium - návody
Na úvodní stránce svého blogu si dlouhodobě všímám toho, že se mi mezi třemi nejčtenějšími články minulých dnů pravidelně objevuje návod Jak se efektivně učit aneb učení nemusí být muka. Jsem ráda, že je tak navštěvovaný a doufám, že pomáhá co možná nejvíce lidem. Chtěla bych se od tohoto návodu odpíchnout a tentokrát sepsat rady, jak zatočit s možná nejobávanjším předmětem většiny študáků. Můžu jen doufat, že to k něčemu bude. Sepsat ho mi dalo celkem dost práce a jen doufám, že tam nemám žádné nesmysly, nechce se mi to po sobě číst.
  • Příprava č.1 - Matematika NENÍ neporazitelný bubák
Spousta lidí přistupuje k tomuto předmětu už s tím, že je strašný, nezvládnutelný a kdoví co ještě. CHYBA! Spíše naopak. Matematika je exaktní věda, která je z velké části založená na logice a pochopení. Je to jazyk čísel, který neklame a je neměnný, ale velice variabilní. Chvíle s matematikou vás osvobozují od drcení hromady faktů do hlavy. Učení matematiky se v pozdějších fázích dá brát i jako relax, věřte, nebo ne (k tomuto dospějeme). Také existuje odvětví matematiky, které se přímo označuje jako rekreační.
Pokud budete matematiku brát jako předmět, který se opravdu DÁ zvládnout bez větších komplikací (středoškolská matika je k tomu stavěná, aby ji průměrný žák zvládl), potom máte z poloviny vyhráno.

Hra na kladivo v římském stylu

5. dubna 2014 v 18:24 | Nika Caesaris |  Blogové kauzy
Jakožto nejspíš budoucí očistný prostředek autorského klubu si nemůžu dovolit nezúčastnit se Hry na kladivo, kterou pro nás vymyslela Berenika. Chtěla bych tu představit svůj styl probírání bloggerů, jak to hodlám vést i později oficiálně v klubu. Slavnostně můžu nad talířem nejlepšího guláše přísahat, že se budu snažit být co nejobjektivnější, nebudu šikanovat růžové blogísky a mým záměrem bude pomoct bloggerům zaujmout snad sptrávný směr.

Na druhou stranu jsem to ale spočítala pouze na 5 bloggerů, takže si dovolím ohodnotit i ty, kterým nemám co vytknout, ale naopak je zač je chválit.

Tak, jdeme na to. Byli mi Berenikou přiděleni bloggeři od C, W a Y.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015