.

Březen 2014

Písňové řetězové zlo

18. března 2014 v 23:26 | Nika Caesaris |  Hudba
Rozhodla jsem, že rubriku mé oblíbené hudby obohatím trochu netradičním způsobem. Našla jsem totiž na internetu řetězák, ve kterém bylo za úkol pustit nějaký playlist a podle toho, jak písničky hrají, psát jejich názvy jako odpovědi na otázky. Však to znáte. Já nemám náhody ráda, takže mé pojetí je trochu jiné. Prohrabala jsem svoji hlavu s databází stovek i tisíců písní a odpovídala otázky podle pravdy, v rámci možností. Jsou to všechno písničky, které znám a líbí se mi. Snažila jsem se vybírat rozdílné interprety, avšak stylově to jde do rocku, metalu a takové té klasice. Snad pobaví. Třeba se některá z písniček zalíbí i vám.

Fotky rozevřené tlamy aneb zívající číča

17. března 2014 v 23:38 | Nika Caesaris |  Fotografie
... aneb tohle bych prostě kompaktem nevyfotila! Alespoň tím mým ne.

Přátelé, nadšení koupí foťáku pokračuje, tudíž jsem pořád ta stejná vychloubačná a nabubřelá nána, co musí vždy a všude připomínat, že si koupila foťák větších rozměrů, objektiv větších rozměrů a... a vždycky jí tak po půlhodině držení toho pekelného stroje odpadává ruka. Ehm!

Jsem jistě nadějný a učenlivý tvor, tudíž už jsem zjistila, jak zamezit tomu, aby mi automaticky vystřeloval blesk. A ne, opravdu ne tím způsobem, že ho prostě přidržím. Taky jsem se naučila nasazovat objektivy za kratší čas než půl hodiny, přepínat na teleobjektivu na makro (než jsem přišla na to, že to nejde přepnout, kdy se mi zlíbí, tak jsem ten objektiv málem rozbila) a DOKONCE!!! ... Dokonce změnit rozvržení barev přímo ve foťáku a přidat tomu nějaký hezký filtr. Jo, člověk se prostě pochválit musí.

Díky tomuto všemu (dokonce leccos netřeba) přináším první fotky, které se mi na foťáku opravdu líbily. Když jsem je otevřela ve větším formátu na PC, tak jsem se sice trochu ulekla, že to vypadá naprosto příšerně a že já kráva vůbec neumím ostřit, ale stejně je zveřejním. Jsou totiž extrémě šelmoidní a jednoduše kchůl, jelikož na kompaktu jsem fotky podobného formátu měla vždycky rozmázlé jak h... No nic. Pěknou podívanou přeji.

Rozumná Revoluce aneb podaří se nám udělat správný krok vpřed?

16. března 2014 v 16:39 | Nika Caesaris |  Blogové kauzy
Jsem členkou AK už nějaký ten pátek. Přijata jsem byla Krutomluvem a jeho do dnes považuji jako největší a zároveň nejlepší autoritu, která AK kdy vedla. Nejsem žádný zaprdlý konzervativní hater veškerých změn. Když Krutomluv odešel, tak odešel. Je normální, že lidé přichází a odchází. Nicméně nikdo tehdy netušil, že se starým dobrým Krutomluvem odejde i duše a kvalita našeho Autorského klubu.

Od té doby se blogovou komunitou přehnalo spoustu různých protestů, nevolí, nadávek a nechyběly ani prsa na titulce nebo stovky rozzlobených komentářů pod určitými články na oficiálním blogu AK. Jsem v tomto správný Čech a nevadí mi se zapojit do čehokoliv, co pro mě má význam a co by mohlo přinést lepší změnu. A tak se i teď, když jsme se opět rozhodli vyjádřit hlasitěji svůj názor ve větší skupině, připojuji k nové revoluci, kterou odstartovala Berenika na svém blogu http://poetia.blog.cz/.

Kterak si Nikouš zrcadlovku pořídil

9. března 2014 v 16:52 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
A tím si splnil roky starý sen...

Ale nejdřív trochu nudné historie, kterou si u takového článku nemůžu odpustit
Focení mě bavilo od chvíle, kdy jsem do rukou dostala náš starý, tehdy ještě na film fungující kompaktík. A když se do domu pořídil nový počítač (poprvé s plochým monitorem a zvukovou kartou), pořídil se i první digitální fotoaparát. Byl to Olympus Camedia C-770 Ultra Zoom, rok 2004 a tehdejší cena kolem dvaceti tisíc. Dnes už nevyrábí, ačkoliv v době své největší slávy byl nejspíš pecka. V roce 2011 ale začal zlobit, a tak jsem tehdy k Vánocům dostala foťák, se kterým jsem fotila až doteď, poměrně šikovný kompaktík Fujifilm FinePix S2950. No, ani ten už se neprodává. Nemohla jsem si na něj moc stěžovat. Sice občas neostřil, ale vždycky to nějak na to moje amatérské focení šlo. Po celou dobu i přes éru s Olympusem jsem si čím dál raději půjčovala cizí zrcadlovky a toužila mít jednou svoji vlastní. A konečně jsem si ten sen po cca osmi letech, kdy jsem pochybovala a říkala si, že ten foťák nakonec nepotřebuji a že je to spousta peněz, splnila.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015