.

Květen 2013

Tunning PC plochy aneb celoodpolední zábava zaručena

30. května 2013 v 12:15 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Ano, opravdu se s tím musím pochlubit všude a všem, jelikož jsem na svoji práci hrozně pyšná. V zásadě nešlo o nic složitého, i když jsem nad tím strávila celé odpoledne. V začátku jsem totiž neměla ani ponětí, jak to ti lidé zatraceně dělají, že se jim na ploše objevuje kalendář. Jako jo, vím, jak spustit na sedmičkách miniaplikaci, ale tam byl prostě jen ten ošklivý oranžový a Nikolka oranžový opravdu nechtěla! A tak se Nikolka uchýlila ke znásilnění strýčka Google, aby jí prozradil, jak získat hezký, elegantní kalendáříček. A věřte, že u kalendáříčku to nezůstalo.

Totiž zjistit, jak se přidává ten hloupý kalendáříček, mi trvalo celkem dost času, ale na něm jsem objevila veškerý princip tzv. "tunningu" pracovní plochy. A jakmile se to stalo, rozhodla jsem se, že svého Emila podrobím velkým hokusům pokusům. Ze začátku jsem v tom jaksi plavala, všechno to přepisování a předělávání bylo lehce zmatkoidní, but now I feel like an IT! Rozhodla jsem se vylepšit všechny počítače v dosahu, i když hádám, že můj konzervativní otec mi moc nepoděkuje. Ale nakonec bude ještě rád, že kvůli vyhledávání nemusí půl hodiny načítat google, když ho bude mít přímo na ploše, hehe.

Mystické kresby

27. května 2013 v 17:13 | Nika Caesaris |  Kombinovaná technika
Tak jsem narazila na internetu na úžasnou věc.
Je to takový prima udělátor.
A dají se v něm tvořit vážně úžasné věci.
Dokáže to i antitalent.
No fakt.

Klikněte na obrázky pravým tlačítkem myši a stiskněte "zobrazit" nebo "otevřít obrázek v novém okně/panelu"

Maturita za mnou, pomaturitní melancholie přede mnou.

27. května 2013 v 2:30 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Tuhle zkoušku bych měla tak nějak úspěšně za sebou. Prý že zkoušku dospělosti. Vím, že po bitvě je každý generál, ale vážení... Řidičák pro mě byla mnohem větší zkouška dospělosti, maturita byla komedie! A jakže to probíhalo?

Vykašlala jsem se na všechno, co jsem plánovala. Už ve středu, tedy den před maturitou, jsem porušovala všechna svá předsevzetí. Vůbec jsem si celý den neopakovala, sotva jsem do toho koukla. Nejedla jsem energeticky bohaté a výživné jídlo, místo toho jsem se cpala sladkým a doufala, že osudné nadcházející ráno budu moct projít dveřma. Mezi nacpáváním se vším, co bylo v dosahu, jsem místo učení seděla u počítače a nechala se všemi online ujišťovat, že tu maturitu dám, i když jsem byla téměř na "stopro" přesvědčená, že se nemám čeho bát.

Konopí mě zachránilo aneb Ave Cannabis

18. května 2013 v 19:22 | Nika Caesaris |  Na téma týdne

Zdravím ty, kteřé přilákal název článku a neodradilo prvních pár slov. Rozhodla jsem se napsat tento článek o travičce zelené, jelikož mi tato zázračná rostlinka odpomohla od trápení všedních dnů. A napomáhá doteď.

Nebudu se tvářit, že jsem hodná holka a nikdy jsem s marihuanou nezkusila nic z toho, co by se nemělo. Když si doma pěstujete přesně tolik rostlinek, kolik jen můžete, a to ještě navíc za maminu, za tatínka, za babičku, za dědečka a zbytek příbuzenstva, ať už bydlí blíž či dál, k tomu se kamarádíte s dalšími lidmi, kteří se ani jako hodní tvářit nehodlají a máte zdravě zvídavou povahu, prostě vám to nedá. Nicméně ze sebe zase nebudu dělat něco, co nejsem, takže nečekejte žádné zkouřené, koláčkové či čajové historky. Z marihuany totiž dělám masti.


Synovec opět před objektivem

5. května 2013 v 14:30 | Nika Caesaris |  Fotografie
Přesněji před objektivem mého kompaktíčku. Ráda se s tím chlubím, protože se mi ty fotky vesměs líbí, ačkoliv pocházejí ze šuntu za dvě stovky, věřte, nebo ne. Každopádně mi to přijde lepší než si koupit foťák za dvacet tisíc a vyfotit s ním něco maximálně na automatický režim.

Fotky jsou ze dvou dnů, jak se dá snadno poznat. První dvě jsou ze dne, kdy jsem Dodíška hlídala u sebe doma. Takže jo, vážně mám v pokoji plakát Orlanda Blooma z Bravíčka, je to zatraceně krásný chlap.
Další fotky jsou z oslavy Dodíškových druhých Narozenin.
A poslední fotka je takový vtípek, komiks, který mě napadl při prohlížení série fotek z hlídání.

Takhle jsem si maturitu nepředstavovala

4. května 2013 v 12:34 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Tak už to mám taky za sebou. Teda skoro. Didaktický test z angličtiny mě ani trochu nezajímá, byť to může znít namyšleně. Hlavní je, že počáteční nervozita a očekávání jsou ty tam. A i když se učitelé i na naší malé škole snažili zajistit hladký průběh a udržet nějakým způsobem vážné pojetí maturity coby zkoušky dospělosti (ačkoliv by většinu úloh zvládl šestnáctiletý puberťák), celé mi to připadalo tak trochu jako komedie a nutné zlo, kterým si budu muset projít, abych teprve při ústních mohla okusit tu pravou zkoušku dospělosti.

Bylo až vtipné, co všechno se řešilo den před maturitou místo maturity.
  • ,,Kde je někde v Jihlavě třešeň?"
  • ,,Co když se mi bude chtít během maturity na záchod?"
  • ,,Z tý čínský restaurace mám tak trochu strach."
Zkouška jako taková očividně nikoho nezajímala do doby, než jsme se začali scházet a jeden od druhého zjišťovat, jak málo toho víme. To se teprv začaly ježit i ty chlupy, co člověk nemá.
A jak to tedy probíhalo?
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015