.

Prosinec 2012

Olejomalba: Zakázaná přitažlivost

30. prosince 2012 v 21:26 | Nika Caesaris |  Malba olejem
Tento obraz por mě moc znamená. Nejenže ho považuji za svůj nejvydařenější, ale byl to i první obraz, který jsem vyloženě malovala někomu na přání. I když ten někdo mi dal volnou ruku v tom, jaký obraz bude. Ten člověk chtěl jen to, abych do toho obrazu dala co největší kus sebe a abych se držela svého mírně impressionistického nádechu. Dlouho jsem nevěděla, co mám vlastně malovat, až jsem na internetu objevila TENTO OBRÁZEK. A ten mě inspiroval.

Při malbě tohoto obrazu už jsem měla k dispozici výrazně víc pomůcek. Štětce vhodné pro olejomalbu, terpentýn, lněný olej a akrylovky pro podmalbu. S olejomalbou už jsem byla jakš takš seznámená. Možná tohle všechno přispělo k nadšení člověka, pro kterého jsem obraz malovala.

Ty nejkrásnější Vánoce

25. prosince 2012 v 2:59 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Aneb opravdu šťastné a veselé.

Nikdy předtím jsem Vánoce neměla ráda. Vážně vůbec. Ale lidé se mění a jejich názory také. V posledním půlroce jsem prošla mnohým. A to možná zapřičinilo, že jsem v pohledech na spoustu věcí udělala obrat o 180°. A tento obrat se týká i Vánoc.

Přejmenovala jsem je na zničující svátek materialistů. Zvedal se mi žaludek už jen při pomyšlení na nacpané obchoďáky, shon, nadávání, negaci a celkový odpor. Letos mi došlo, že až příliš přijímám pesimismus a odpor od druhých, místo abych si šla svou vlastní příjemnou cestou. Myslela jsem si, že to nejde jinak. Že člověk nevyhnutelně nakupuje dárky z donucení konvencí, že ho přirozeně iritují všechna ta světýlka a že všechny úsměvy a radost jsou faleš, která je účelně vypuštěna jednou za rok v tento čas. Zdobení stromku jsem brala jako vrchol všech otravných aspektů a jediné, co mě zajímalo, byla štědrovečerní večeře. Jo, to mě bavilo vždycky. Letos jsem to celé pojala jinak.


Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015