.

Šťastná navzdory všemu

10. listopadu 2012 v 3:49 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Věděla jsem, že si člověk musí projít tím ošklivým, aby si vážil toho hezkého. A překvapilo mě, kolik hnusného se může člověku lepit na paty... A on se stále může radovat z toho, že nesněží a že mu kočka neťapká po kapotě. Že na druhém konci pokoje je dostatek barev, že se mi pořád ještě nepodařilo vyvětrat terpentýn (a už asi nikdy nepodaří), a tak je mým pokojem pořád cítit umění. Že housle znějí s každým rokem líp, že hrát na kytaru už mě vůbec nebolí a že foťák hladově zachycuje všechno, co si chci uchovat na památku. I kdyby mě měla třeba později rozplakat. A že ta kytka, ze které si kamarád uvařil čaj, nakonec jedovatá nebyla. Že se mi má novela rozrůstá v pěkný román, na který už si i několik lidí vytvořilo závislost. Že na maturitní ples budu mít nakonec ty nejkrásnější šaty na světě a že tam budu mít své milované. Že do mého života celkově najednou vstupuje láska ze všech stran. A slunce zalilo duši.

,,To je nádherný šátek, podívej... Hm, páni! Všímáš si, jak se mi za poslední dva měsíce strašně změnil vkus?"
,,Máš ráda barvy. To značí, že máš ráda život."Slepě jsem tolik věcí přehlížela, že se mi teď zdá, jako by ten život měl úplně jiný rozměr. Přestože jsem při té změně o tolik věcí přišla, mnohdy i vlastní chybou, ničeho nebudu litovat a nehodlám se za nic omlouvat. Tím spíš, když se ke mně v nedávno uplynulých dnech donesla všechna ta špína. A to přestože jsem člověk vedený k tomu, aby rozbité věci opravoval, ne je házel do popelnice a pořizoval nové. Někdy cítíte spíš to, že pes, který kousne jednou, kousne i podruhé. Že už té věci nestojíte za to, abyste si dali tu práci ji opravovat.

Život je velký ironista. Ale aspoň je s ním legrace. Dřív jsem žila v barvě šachových figur. Teď jsem svoje bytí vložila do spektra duhy. Navzdory všem nepřízním osudu, navzdory mojí nemoci, navzdory nemocem rodinných příslušníků, navzdory těm, kteří se na mě vykašlali v nejhorších chvílích. A já jim to nevyčítám. Jako bych pro zlé pocity už neměla místo.

O mých letošních Narozeninách se přesně ukázalo, kdo za co stojí. Přestože dárky, které jsem dostala, nejspíš nepřesáhly 50kč, byly pro mě jedny z nejcennějších, které jsem kdy dostala. A vím, že přání, které mi přišly, byly opravdu ze srdce. I když třeba později. :-) Hora sladkého nikdy nezklame. A ty nádherné osobní dárky mi budou dělat radost na věky. No jo, ryba je holt kámoš, né žrádlo. Přáníčko k posledním náctinám mám schované v pěněžence. :)) Zjistila jsem i to, jakou kouzelnou moc může mít esemeska. A jakou radost udělá už jen to, že na vás někdo myslí a popřeje vám. Naopak když se na vás někdo naprosto vykašle navzdory tomu, že to nemá ve zvyku, tak vám ledacos dojde. Kór když najednou máte radost z maličkostí.

Jo a...

LETOŠNÍ ROCK AM RING BUDE NÁŠ!!
Tedy krom toho, že už teď nám patří Masters a ještě předtím Sabatoff a Eluveitie. :))
Těším se na premiéru se skvadrou, která dokáže z každého okamžiku udělat ten one moment in time. Jen už se nikdy nesmíme nikdy pouštět do debat o principu fungování neviditelného pláště. A už vůbec ne s flaškou vodky, Curacaa blue krabicí džusu. :D
 


Komentáře

1 Taychi Taychi | Web | 10. listopadu 2012 v 10:23 | Reagovat

Páni, tomu říkám změna. Jen tak dál. :-) Život si řídíme sami a nejsme žádná šachová figurka :-)

2 Rabe Rabe | Web | 10. listopadu 2012 v 10:49 | Reagovat

gratuluji k tak příjemné změně ;-)

3 Akumakirei Akumakirei | 12. listopadu 2012 v 22:09 | Reagovat

Ahoj Niky, tak se potupně přidávám k těm pozdním gratulantům a doufám, že to tolik nevadí (samozřejmě vadí, ale aspoň trochu snaha se ospravedlnit). Všechno nejlepší, hodně zdraví a... a to všechno, co ti vyjmenuju na skype, až tě tam zase jednou odchytím. Jsem ráda, že se máš dobře :-)

4 neheria neheria | Web | 24. prosince 2012 v 12:42 | Reagovat

Drahá Niky, vím, že se neznáme moc dlouho, ani moc dobře, ale přesto v Tobě vidím oporu. Jsi opravdu skvělou kamarádkou. Poznala jsem Tě jako průměrnou studentku gymnázia, která zabloudila do čajovny, ale jak se ukázalo, jsi te NEJVĚTŠÍ  milovnice Tuarégu na svetě, jsi úžasně temperamentní a osobitá bytost, které nedělá problém zasmát se sama sobě.. a proto si Tě tak vážím. Na světě není příliš stejných lidí jako jsi Ty. Nikdy nezapomeň na TO, kým jsi, a na TO, kde je tvé místo, buď stále stejně příjemnou a sympatyckou holkou, která se směje, i když takovej pošuk, jako já, střílí po čajovně plastovou věcí, připomínající ženský prs. :-P

Veselé Vánoce a štástný nový rok přeje Neheria

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015