.

Tohle jednoduše zbožňuji

24. července 2012 v 3:16 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Co přesně? Ty přetažené noci, kdy si unavená a příjemně provoněná po horké koupeli plné pěny lehnu do postele (která je mimochodem teď čerstvě povlečená), pomalu usrkávám kvalitní ovocný sypaný čaj, pokojem se line potichu výběr instrumentálek od Korpiklaanů a já si v posteli ťukám článeček s vědomím, že nemusím ráno vstávat. A tohle je na prázdninách ta prima věc.

Původně jsem plánovala prázdniny trávit jinak. Ne, vážně jsem neplánovala se učit, makat na sobě, jíst zdravou výživu a zlepšit svůj životní standart. Fuck it all. Můj styl bytí je úžasně nedokonalý a zkoušet ho zlepšit je jen zbytečná práce navíc. Jen jsem musela přehodnotit svůj program jako následek tří imaginárních pohřbů, které jsem mimochodem neplánovala ani ve snu.Stejně jako jsem neplánovala, že se nevydržím neučit ani do začátku srpna. Zatracená nová učebnice biologie, strašně mě to baví. O tom, že jsem po návratu z Masteru vzteky vyřešila celou učebnici Chemie v testových otázkách a odpovědích, se ani blíže zmiňovat nebudu. Jen bych zmínila, že samotná akce za to nemohla, jen její okolnosti.

Ani jsem se neplánovala věnovat se věcem tak do hloubky. Chtěla jsem jen vypnout a neřešit. Jen pobíhat neučesaná v pyžamu po baráku, vařit si rychlý pytle, odpoledne někam vyrazit, s kýmkoliv, možná se i trošku opít a potom celé večery hrát Metin ve spojitosti s hovory přes skype za účasti svých správně dekadentních spoluhráčů. A pak přes noc u šálku čaje nebo sklenice vína malovat, psát, modelovat, šít a přemýšlet nad nesmrtelností brouka. Chtěla jsem jen s báglem na zádech sednout do vlaku a vyrazit někam daleko. Taky opíkat klobásy u bráchy, hrát si se synovcem, plavat ve špinavém rybníku a jezdit po zábavách.

Věci se mají tak, že opravdu do noci popouštím uzdu svému tvořivému duchu při šálcích čaje. Vstávám na oběd, který mi vozí z jídelny, takže žádné rychlé pytle. Každopádně mi to takhle vyhovuje, jíst celé dva měsíce těstoviny s chemickou omáčkou by mě asi zabilo a stejně bych si vařila aspoň večeře. I hraní Metinu s dekadentními kamarády probíhá dle očekávání. Vlastně až na zásadní odpolední program je všechno v pohodě. A až se vrátí z dovolených ti správní lidé, i odpoledna naberou ten správný směr.Ovšem mimo dobu, kdy budu na návštěvách různě po republice.

Tenhle článek mě pomalu přestává bavit. Předem. Už vidím, jak tu rozepisuju všechny plány, které jsme stihli vytvořit s těmi správnými osobami. Když bych se na něj po dopsání podívala, znechutila by mě délka, polovinu bych umazala a dopadlo by to v podstatě stejně. Krom toho moje IQ v tuhle dobu klesá přibližně o polovinu, a tak bych sem nechtěla psát kraviny, co už stejně v důsledku pokročilé denní doby dělám.

Zítra začnu sepisovat dojmy z Masteru. Nečekejte žádné extra historky, odmítám dobrovolně vzpomínat na cokoliv z toho, co se dělo mimo dobu, kdy jsem řádila pod pódiem. A tuhle dobu chci nějak sesumarizovat, protože některá vystoupení ve mně vyvolala takovou vlnu euforie, která dokázala nejen pokrýt, ale i přebít znechucení z okolností.

Ave já a dobrou noc!
 


Komentáře

1 Weri Weri | Web | 24. července 2012 v 9:02 | Reagovat

to znám. a náhodou to není učení, ne? Bilola je fajn... Chemii bych ale nevyřešila ani náhodou - v tomhle ohledu (a není jediný) jsem naprosto nepoužitelná :)

2 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 24. července 2012 v 16:31 | Reagovat

To zní jako parádní program, žít v trochu míň strasovým prostředí, taky ho zkusím. :-)Jinak učím se taky, konkrétně italštinu, ale tak nějak příležitostně:D Moje líné já strašně bazíruje na tom PRÁZDN- ve slově prázdniny:-).

3 Rabe Rabe | Web | 25. července 2012 v 20:37 | Reagovat

prázdniny :-D  prostě konečně pořádnej život

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015