.

Masters of rock 2011

22. července 2011 v 20:58 | Nika Caesaris |  Koncerty
Přátelé, dospala jsem deficit. To bylo to nejnutnější, co jsem musela po návratu z Vizovic udělat. Bohužel s ubíhajícími hodinami ze mě vyprchalo to největětší nadšení, takže se uchovaly jen deníkové zápisky psané propiskou na papír při světle baterky. Na svůj bložínek i lenost jsem spolíhala vždycky po rozpuštění pokoncertové společnosti. Jasné, z areálu do kempu jsme přicházeli kolem druhý, přibližně do čtyř chlastali u stanu při svitu svíce malé, pak si postupně řekli dobrou noc a já se sama ve svém stanu zabubákovala do spacáku a ještě škrábala dojmy ze dne.

Na to, že jsem letos na MoR jela v podstatě s holým zadkem a ještě ve Vizovicích netušila, ke komu se vlastně přidám, to dopadlo nádherně! Úžasně! Neuvěřitelně! Dokonale! A mnohokrát líp než loni!


Ve středu 13. srpna

, kdy jsme měli vyjet, byl už od začátku den problémů. Oproti loňské stoprocentní zabezpečenosti vůči všemu, co se mohlo naskytnout, jsem letos neměla nic. Žádného dospělého, který by mi stál za zadkem, žádný barák poblíž Vizovic, kam bych se mohla schovat, žádného řidiče, který by mě mohl vzít domů. Neměla jsem ani nikoho do páru, kdo by na mě svým způsobem dával bacha. Ne že bych to vyloženě potřebovala, ale tuhle nezajištěnost nesnáším. Ani jsem pořádně nevěděla, s kým na festivalu budu. Hned na kraji dne kykslo auto lidem, se kterými jsem měla jet. Dokonce jsem s nimi měla trávit festival, jenže problém byl v tom, že jsem je nikdy předtím neviděla. Ale tak říkala jsem si, že se to nějak udělá. A nakonec udělalo. Hned po příchodu do kempu jsem se přidala ke skupince stejně neznámých, avšak velmi sympatických lidí. Pomohli mi postavit stan, rozdělili jsme se o jídlo a já hned následně chytila úpal. Jaké štěstí. Bylo mi trošku zoufale, protože jsem byla s poměrně cizími lidmi, bylo mi zle a přede mnou bylo ještě pět dní. V tu chvíli jsem ještě netušila, jak báječných pět dní to bude, ale den se dal přežít dobře. Došli jsme nakoupit, ochladit se do hospody a poměrně brzy spát.

Ve čtvrtek 14. srpna

už začal festival. Vzbudili jsme se dřív, posnídali a šli kousek od areálu na pivko a kafe. Když se přiblížila hodina otevření areálu, řekli jsme si, že si necháme ujít ty fronty a chvilku počkáme. Frontám jsme se stejně nevyhli, ale to až tak nevadilo. Kapelu, kterou jsem toužila vidět, jsem viděla. A to byli v první řadě Alestorm. Tohle vystoupení jsem si moc užila a Wolves of the sea zařvala na plný pecky.

Další kapely, které ten den rozhodně stojí za zmínku, byly Finntroll, Eluveitie a Hammerfall. A Moonspell už jsme odešli, ale to, co se dělo předtím, byla prostě pecka! Neuvěřitelná pecka! Řádení Finntroll a Eluveitie předčilo moje očekávání několikanásobně, když jsem navíc viděla naživo Meri hrát na housle, z očí se mi vyřítily slzy. Taková nádhera to byla.

Od Hammerfall jsem možná čekala větší šou, i když je známo, že se toho vždycky snaží co nejvíc zahrát. Zahráli mi všechny oblíbené písničky a náležitě jsem si zazpívala a zařádila. Po tomhle vystoupení jsem netušila, jestli mám nohy, hlasivky a mozek na tom správným místě. Odešla jsem naprosto plná eufórie a štěstí. Atmosféru senzačně doplnila i bouřka, která přišla k jejich vystoupení.V pátek 15. srpna

už jsem měla pocit, že jsem s limi, které znám odjakživa. Začínala jsem chytat jejich mírně podivný slovník a bylo mi s nimi naprosto skvěle. Poměrně brzy jsme se spolu chystali na kapelu Tleskač, kterou jsem sice neznala, ale nakonec to byla skutečně taková pecka, jak mi bylo řečeno.


Další vystoupení, které na mně nechalo velký dojem, bylo vystoupení Alkehol. Při jejich vystoupení se nehorázně rozpršelo, ale všichni si ho užili i tak na maximum. Nejsme přece z cukru. :)) Tuším, že jsem si při něm i s mými novými kamarády zatancovala pár klasických tanců.


Další kapely tohoto dne jsem tak nějak vypustila z paměti až do Rhapsody of Fire, na které jsem se strašně těšila. Jejich vystoupení mě sice nijak moc nenadchlo, čekala jsem od jedné ze svých nejoblíbenějších kapel trošku víc. Každopádně vepředu byla atmosféra skvělá, takže jsem si je mohla pořádně užít.

A pokud moje očekávání Rhapsody of Fire trošku zklamali, potom přišla taková pecka, že na ni snad do konce života nezapomenu, a to bylo vystoupení TWISTED SISTER, headlinera festivalu. Věděla jsem, co hrají, měla jsem od nich naposlouchaných pár písniček, věděla jsem, že jsou to legendy. To, co přišlo, ale předčilo má očekávání na milion procent. Byl to ten nejlepší koncert s tou nejúžasnější atmosférou, na kterém jsem byla. A nevím, jestli kdy zažiji něco lepšího. Dee Snider byl úplně úžasný, komunikace s publikem dokonalá, hudba perfektní, atmosféra nepřekonatelná. Nevím, co víc si od headlinera přát.Po Twisted Sister se většina lidí odebírala do kempů. Východy byly zacpané a po areálu se dalo pohybovat jen velmi pomalu. A tak vynalézavé metalisty nenapadlo nic lepšího, než začít pomaloučku jako ve filmu Mumie přeříkávat: ,,Imhotep, Imhotep, Imhotep..." Jo, to byla perfektní tečka. Též jsme se přidali k armádě nemrtvých. Smějící se

V sobotu 16. srpna

jsem se těšila osobně jen na jedinou kapelou, a tou byli Powerwolf. Sice jsem je nikdy předtím naživo neviděla a neměla jsem je ani nijak naposlouchané, ale když jsem si před festivalem projížděla neznámé kapeli, oni mi padli do ucha. Nejprve jsme ale zašli všichni na popud mých kamarádů na Jiřího Schmitzera, který hraje porno folk. Ano, všichni jsme si pěkně nahlas zařvali "Prdel".Po Schmitzerovi jsme odešli do kempu, abychom tam počkali na Powerwolf. Najednou jsme ale slyšeli nějaké podivné hlášení o tom, že se něco ruší. Nevěnovali jsme tomu přehnanou pozornost a ani jsme pořádně nevěděli, co se tedy bude kam posouvat. Ve výsledku jsme zjistili, že Powerwolf, na které jsme tak čekali, začínají hrát dřív. Nasadili jsme si vrtule a letěli do areálu nejrychleji, jak to šlo, abychom je stihli. A stihli. Byl to opět jeden z nejlepších koncertů, co jsem kdy viděla.


Další vystoupení, o kterém se zmíním, je U.D.O. Ani ne proto, že bych ho tak žrala, jko proto, že z něj mám nevšední zážitek. Popvé v životě jsem byla výš než ostatní, jelikož mě kamarád vysadil za krk, a tak jsem si vystoupení mohla naprosto skvěle užít. Nakonec to mezi kamrády skončilo soutěží, kdo udrží holku na zádech déle.

Neděle 17. srpna

byla oficiálně posledním dnem festivalu, paradoxně si z ní nepamatuju zrovna moc kapel. Mám hodně vzpomínek, ale většina se jich hudby vůbec netýká. Jeden z kamarádů se tenhle den rozhodl skočit si v areálu bungee, potom se většina osazenstva opila jako dobytek. Chodili jsme tam ve čtyřech- já, dva kluci a ještě jedna holčina. Oba kluci se "drobně" opili, před Helloweeny se jeden z nich ztratil, kamarádka ho šla hledat, zatímco já zůstávala s druhým, aby se neztratil ještě on. Než byl první nalezen, druhému se udělalo špatně, čili jsem ho zavřela do Toiky, potom strčila pod proud ledové vody a následně ho hodila do stanu. Šla jsem si nakonec užít se zbývajícími dvěma zbytek Helloweenů. Nakonec ale večer dopadl naprosto úžasně. Musím se přiznat, že i já jakožto téměř totální abstinent jsem se trošičku připila a byla celou noc veselá. Spát se šlo až k ránu v perfektní náladě.

Pondělí 18. srpna

byl den odjezdu. Tuším, že jsem se vyškrábala ze stanu kolem desáté ráno. Venku už seděli ostatní s mírnou kocovinkou a pomalu balili. Část šla nakoupit, zbytek čítající jednoho člověka balil stany. Naštěstí jsme při balení narazili na člověka, který nám byl ochotný za pivko pomoct s věcmi na vlak. Cesta vlakem byla též naprosto úžasná, i když už jsme byli naprosto zničení z minulých pěti dnů. Doma na Jihlavsku jsme si zašli ještě do hospody a pak se rozloučili. Ne na dlouho.
 


Komentáře

1 Moi Keiniku Sangová Moi Keiniku Sangová | Web | 23. července 2011 v 15:53 | Reagovat

Ti to přeju :D :-)

2 ratuska ratuska | Web | 30. července 2011 v 16:36 | Reagovat

Tak jsem si s tvými zápisky zavzpomínala :-). Jak já bych jela zpátky :-D.

3 Niviat Niviat | Web | 12. srpna 2011 v 10:41 | Reagovat

Já letos bylo popáté a musím říct, že to byla prostě bomba největší. :-D

4 incoming incoming | Web | 9. září 2016 v 7:28 | Reagovat

rychlá pujcka online smiřice :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015