.

Duben 2011

Jogging - Super věc pro všechny

25. dubna 2011 v 15:33 | Nika Caesaris |  Návody

Já, jeden ze zakládajících členů závodního gaučingu, se netajím s tím, že sport je pro mě sprosté slovo. A co přímo nenávidím, je tělocvik ve škole. Z toho jsem se dokázala vykroutit, díky všem bohům s mojí obvodní doktorkou v čele. Ale jo, souhlasím s tím, že nějak se v kondici člověk držet musí. Nebo měl by. Má to spoustu důvodů.
Tak například:


  • Jak řekla Pravá blondýnka Elle Woods: ,,Ten, kdo cvičí je v pohodě, díky endorfinům. Když jste v pohodě, nestřílíte manžela." Když se budete nějakým způsobem mlet, ucítíte markantní změnu nálad k lepšímu.
  • Druhým důvodem, proč se mlet, je vaše kondice. My, co více či méně pravidelně dobíháme autobusy, víme, proč je kondice potřeba.
  • Budete otužilejší, lidi. Nebudete se válet v posteli s každou podzimní chřipkou. (A nekecejte, že vám bolení v krku a rýma jak prase nevadí)

JENŽE, CO KDYŽ U MĚ SPORT NEVEDE KE ZDRAVÍ, ALE K TRVALÉ INVALIDITĚ?
Tahle otázka je důležitá. Pokud jste nešikovná (tím pádem i nebezpečná) neprůbojná osoba malého vzrůstu, která před míčem uhýbá a na bojové sporty je příliš bojácná, nastupuje tady jedna skvělá věc. Sportovně-rekreační běhání, přesným názvem JOGGING.

10 000 lidí na blogu + 3. Narozeniny

24. dubna 2011 v 13:32 | Nika Caesaris |  Informační plky

SLAVÍME, LIDI ^.^

http://www.free-extras.com/images/balloons-1305.htm

Včera, 23. 4. 2011 podle všeho vkročil na blog Post Nubia Phoebus tisící návštěvník a dal mi tak malý důvod k radosti. I když pouze podle nového toplistu a je to jen 20% obyvatel Jihlavy, ale stejně. Je to takové hezké kulaté číslo. :D

Další zásadní věcí je, že právě dnes blog slaví své 3. Narozeniny!

První článek tady vyšel 24.8.2008. Za tři roky není 10 000 lidí nic moc. Ale nutno brát v úvahu, že jsem na blogu nepracovala, potom ho začala pořádné vést, pak na něm byla tři měsíce a potom jsem ho v říjnu 2008 opustila. Vrátila jsem se až v říjnu 2010 a od té doby se pNP opět věnuji a mám nový toplist. Takže se dá říct, že jsem nezískala 10 000 lidí za 36 měsců, nýbrž za 10. Průměrně tisíc lidí za měsíc, to jde. :-) Jsem ráda, že návštěvnost stoupá, aniž bych k tomu musela používat triky jako například spamování, psaní reklam a podobně. Naopak, nikdy jsem se k tomu nesnížila a neudělám to.

Formátování na blogu - 1. díl

23. dubna 2011 v 19:24 | Nika |  Formátování na blogu

Tak se mrkneme na klikací obrázky!

Prvně si přečti úvod, líný skřete, protože neznalost neomlouvá! :-P

Plán tohohle seriálu jsem si udělala tak, aby vedl k těm jezdícím ikonkám, protože ty jsou vrchol mýho umění. Původně jsem zamýšlela vám sem jednoduše hodit kód, říct, kam co patří, a dál se s tím nezalamovat. Jenže...

Formátování na blogu - Úvod

23. dubna 2011 v 17:48 | Nika Caesaris |  Formátování na blogu
Nakonec jsem se rozhodla, že budu hodná, a napomůžu další revoluci ve vytváření layoutů. Jezdící ikonky v blogovém menu jsem viděla prvně v životě u sebe. A víte co? Nedivím se tomu! Protože přjít na to, jak se to dělá, nebylo z těch jednodušších objevů. A jsem na sebe opravdu pyšná, jelikož i přes to, že jsem se v HTML nikdy předtím neryla a počítače nezkoumala jinak než jako běžný uživatel, dokázala jsem přepsat kódy tak, aby to fungovalo. Konečně si můžu certifikát s doloženým IQ 148 prohlížet a zároveň mu věřit :D

Z předchozího textu vyplývá, že kouzlo, kterým se teď pyšní moje menu, není nic jinýho, než programovací jazyk HTML a jeho editor. Na to "obyčejné" klasické blogování HTML vůbec nepotřebujete. Blog.cz má všechny funkce potřebné k tomu, aby se dal jednoduše nastavit krásný layout a napsat přehledný článek. Pokud ale chcete něco víc, už musíte buď znát, nebo být koumák jako já. A nebo narazit na koumáka, který se o svoje výsledky podělí, čili na mě. :D

Za pokus to stojí

23. dubna 2011 v 14:41 | Nika Caesaris |  Designy

RadioaktivitaAsi jste si toho všimli, hehe... Nebo aspoň ti, co sem už někdy v minulosti zavítali.
Opět se pokouším o nový design.
A lidi, co mě znali před 12. 6. 2009, vědí, že teď pěkně kecám, protože ten design až tak novej není. Je to variace na jeden z mých předchozích. Nějak se mi po něm zastesklo.

V každým případě, tohle, co tu teď je, rozhodně není konečná verze, protože Nikolka statečně bojuje nejen s novým grafickým programem, ale i s kódváním v menu. Už mě to docela sere, chtěla jsem mít celý menu vkusně pohyblivý, ale asi z toho sejde.14

Proč se to jen neozývá?

18. dubna 2011 v 19:20 | Nika Caesaris |  Příhody strýčka Příhody
Ach, přátelé, vím, že se vám po mně jistě velmi stýská (haha), ale Nika je v momentě bytost velice vytížená. Rozhodla se totiž po několika měsících zase dělat něco do školy (samozřejmě krom chemie, když jsem se totiž začala učit chemii, na všechno ostatní jsem se vykašlala s pořádnou grácií) a s tímhle provozem být zdravá a psychicky vyrovnaná.

Kecy v kleci, táta mi jednoduše odpravil PC, takže jsem nemohla blogovat, ani kdybych chtěla. Tak jsem se z nudy rozhodla se sebou něco udělat. Začalo to silně kreativním nalakováním nehtů a pokračovalo přes naučení dějin střední Evropy 15. století. V současný době se to rozjelo takovým způsobem, že aktivně bojuju proti alergiím a újmám na xichtě jimi způsobeným, denně otevřu sešit aspoň na dvě sekundy (pak ho zase znechuceně zavřu), chodím zase denně běhat či provádím nějaký z jiných málo nebezpečných individuálních sportů. Sehnala jsem si spoustu nový muziky, takže krom metalu mi pokojem zní i blues a rock&roll.

Jak se efektivně učit eneb učení nemusí být muka

8. dubna 2011 v 15:11 | Nika Caesaris |  Studium - návody
Zdravím své (ne)věrné čtenáře i nově přchozí. A především zdravím študáky, které bezesporu přilákal nadpis. Hodlám totiž tenhle článek věnovat především lidem, kteří potřebují mít ve škole nějaký prospěch, ale bohužel jim nebyl dán talent, aby si všechno pamatovali bez problémů ze školy.
Ze svý vlastní zkušenosti vím (zas tahle moje otřepaná věta), že učit se člověk musí taky naučit. Je totiž rozdíl mezi intenzivním studiem a bezcílným zíráním do knížky, přičemž máte myšlenky úplně někde jinde. Bohužel je pravda, že tohle dělá většina školáků a studentů. Přináší to akorát problémy a lidé tím zbytečně ztrácí čas. Taky jsem tohle provozovala, není to tak dávno. Vlastně jsem se tímhle neožným způsobem snažila naučit chemii. A jak to dopadlo? Výzo mi zdobí z tý chemie nekompromisní kule. Ale po dvou měsících utrpení jsem začala mít z chemie dvojky, nejhůř trojky. Tak mi dovolte tyhle zkušenosti předat dál.

p.s.: Článek je poněkud "obsáhlejší"... Nezmáknete ho během pěti minut, tak si na něj nechte čas, pokud chcete, aby vám k něčemu byl.
Autoři obrázků použitých v designu:

SCRIBO ERGO SUM

Nika Caesaris 2005 - 2015